Jednym z czynników, które mają wpływ na osiągnięcie przez Ciebie sukcesu, jest Twoja praca włożona w rozwijanie talentu i zdobywanie wiedzy. Dzięki temu, że istotny dla Ciebie stanie się rozwój kompetencji, Twoje szanse na realizację celów wzrosną.
Miesiąc: wrzesień 2016
„Żeby móc zrobić użytek z nadarzających się okazji, trzeba się na nie przygotować”.
Zdobywanie wiedzy i rozwój osobisty sprawiają, że Twoim życiem nie kieruje przypadek. Twoje decyzje są dobrze przemyślane i działasz w taki sposób, by osiągnąć oczekiwane przez siebie efekty.
„Aby lepiej wykorzystywać czas, zastanów się na początek, czy nie możesz robić kilku rzeczy jednocześnie”.
Rozważ, czy nie możesz czegoś zmienić w organizacji swojego dnia. Może uda Ci się wygospodarować czas na przykład na rozwój osobisty w trakcie dojazdów do pracy.
„Aby odnieść sukces i pomagać ludziom osiągać więcej, musisz przede wszystkim mieć wolę tego, aby inwestować swój czas dla dobra innych i organizacji, w której pracujesz. Ważne, abyś miał wewnętrzne przekonanie, że ludzie mogą osiągać więcej, jeżeli będą do tego odpowiednio zmotywowani, i nie oczekiwać zbyt wiele wdzięczności za to, co robisz”.
Wskazywanie innym drogi do sukcesu, bycie coachem, może być pasjonującym zajęciem. Warto pamiętać, że aby być w tym dobrym, należy chcieć komuś pomóc i cieszyć się z sukcesów innych.
„Nie wyznaczaj celów, których nie jesteś w stanie osiągnąć”.
Twój cel musi być możliwy do zrealizowania. Inaczej, zamiast motywować Cię do działania, może on spowodować, że będziesz czuć się przytłoczony i nie będziesz widział sensu w tym, by zmierzać w jego kierunku.
„Określone przekonania prowadzą do określonych wniosków. Na ich podstawie zaś podejmujesz działania”.
Spróbuj zanalizować swoje przekonania. Wiedz, że jesteś w stanie zmienić na przykład te dotyczące pieniędzy. Może to wpłynąć pozytywnie na Twoje życie prywatne i zawodowe, bo będziesz postępował inaczej.
„Aby żyć życiem, jakiego pragniesz, aby móc podejmować właściwe działania, powinieneś precyzyjnie określić, czego chcesz, do czego dążysz. Będziesz mógł nazwać swoje działania efektywnymi, jeśli dzięki nim osiągniesz rezultaty, jakie sobie zamierzyłeś”.
Bardzo istotny jest cel, który chcesz osiągnąć. Poświęć wystarczającą ilość czasu na zastanowienie się nad tym, jakie są Twoje zamierzenia. Wówczas to, co robisz, będzie miało dla Ciebie dużą wartość.
Techniki pamięciowe dla każdego
„Najprostszym sposobem na pokonanie nieśmiałości jest odpowiednie przygotowanie prezentacji. Nie chodzi tylko o samą treść, o to, co będziemy mówić. Chcąc być pewnym siebie mówcą, musisz wiedzieć też, do kogo kierujesz swoje słowa oraz co chcesz osiągnąć swoją wypowiedzią”.
Jeśli sprawiają Ci trudność publiczne wystąpienia, starannie opracuj swoją prezentację. Zastanów się między innymi nad tym, jaki jest cel prezentacji i kto jest jej odbiorcą. Dzięki Twojej pracy nad wystąpieniem poczujesz się pewniej.
„Proces skutecznej komunikacji polega na ciągłej wymianie poglądów i dochodzeniu do konsensusu”.
Najlepiej jest, jeśli rozmowa przynosi korzyści każdemu z rozmówców. Chodzi o to, żeby każdy miał poczucie osiągnięcia celu. Możesz wykorzystać do tego na przykład umiejętność zadawania właściwych pytań.
„Uśmiech i entuzjazm są ważnymi elementami każdej rozmowy. Wszyscy chętniej rozmawiamy z ludźmi, którzy podchodzą do nas ze szczerym uśmiechem na twarzy i entuzjazmem w głosie”.
Twoje pozytywne nastawienie może sprawić, że Twój rozmówca będzie Cię darzyć większą sympatią. Uśmiech i optymizm mogą przyczynić się do oczekiwanych przez Ciebie zmian w życiu zawodowym i prywatnym.