Twoje pozytywne nastawienie może sprawić, że Twój rozmówca będzie Cię darzyć większą sympatią. Uśmiech i optymizm mogą przyczynić się do oczekiwanych przez Ciebie zmian w życiu zawodowym i prywatnym.
Miesiąc: styczeń 2018
„Kiedy z odwagą stawisz czoła problemom, zyskasz większą kontrolę nad swoim życiem i przekonasz się, że to wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje”.
Sytuacje stresujące będą pojawiać się zawsze, nawet jeśli starasz się ich unikać. Dlatego warto nauczyć się, jak sobie ze stresem radzić, i dzięki temu działać w taki sposób, w jaki masz ochotę.
„(…) jeżeli będziesz pracować z pasją, staniesz się bardziej pewny siebie i zbliżysz się do zamierzonego celu”.
Najlepiej jeśli zadania, które masz wykonać, są dla Ciebie wyzwaniami, a ich realizacja daje Ci satysfakcję. Wówczas będziesz bardziej zmotywowany do działania, a to odbije się pozytywnie na Twoich wynikach.
„Umiejętność negocjacji nie jest rzeczą wrodzoną – jest to tylko kwestia nastawienia i nawyku – każdy może się tego nauczyć”.
Umiejętność negocjacji jest niezwykle przydatna. Pozytywne jest to, że nawet jeśli jeszcze nie udało Ci się wykształcić w sobie tej umiejętności, możesz to zrobić. Zacznij dziś.
„Szczęśliwym możesz być tylko wtedy, gdy realizujesz wartościowe cele”.
Realizacja własnych pasji i marzeń, celów, w których widzisz sens, może sprawić, że poczujesz się szczęśliwy. Niech Twój cel będzie godny Twojej uwagi i Twoich starań.
„Wymówka to coś, co jest tanim i nietrafnym usprawiedliwieniem braku odwagi”.
Skończ z wymówkami. One sprawiają, że nie żyjesz w taki sposób, w jaki byś chciał. Gdy weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie, będziesz na dobrej drodze do bycia w pełni szczęśliwym.
„Właśnie to nazywamy odwagą. Odwaga to działanie pomimo strachu”.
Jeśli często Twoim życiem kieruje strach, nie pozwalaj mu na to. Ćwicz odwagę i zamiast dawać opanować się strachowi, działaj!
„Ludzie znacznie więcej czasu poświęcają nauce obsługi elektrycznej maszynki do mięsa, niż nauce korzystania z własnego intelektu”.
Możesz nauczyć się więcej o swoim umyśle i o tym, jak umiejętnie korzystać z jego zasobów. Może to przynieść pozytywne efekty.
„Prawdziwy inwestor, biznesmen, przedsiębiorca — nieważne, jak byśmy go nazwali — buduje swój biznes od podstaw, ciągle go rozwijając, aż osiągnie pożądany efekt”.
Jeśli postawisz przed sobą jakiś cel, na przykład biznesowy, dąż do jego osiągnięcia . Niech nie znika Ci z oczu, a po otrzymaniu pożądanego rezultatu możesz zacząć czerpać z niego zyski.
„Czas mija i tak — niezależnie od tego, czy coś robisz, czy nie. A skoro to nieuniknione, może lepiej wykorzystać go na coś pożytecznego niż na bezsensowne narzekanie?”
Spróbuj zastanowić się, na co wykorzystujesz swój czas. Może konsekwentne działanie przyniosłoby efekty, których oczekujesz?